Frontline Pet Care Sprej proti hmyzu a roztočům 250ml

Kód: 1762
Neohodnoceno
275 Kč
Na objednávku

Difuzér proti hmyzu a roztočům, pro použití v domácnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Difuzér proti hmyzu a roztočům, pro použití v domácnosti. Ničí hmyz, roztoče, blechy a jejich larvy v prostoru o velikosti 40–80 m² a zamezuje novému napadení.
Dlouhotrvající ochrana 6 měsíců.
Kočky mohou zpět do místnosti, kde byl použit dufuzér, cca po třech důkladných vyvětráních a po zaschnutí povrchu ošetřeného sprejem!! 

                                                            Difuzér FRONTLINE PetCare
 
1.    Jaké je složení produktu Difuzér FRONTLINE PetCare ?
 
Jde o spojení 2 molekul, které působí proti blechám a jejich vývojovým stádiím:
              - permethrin proti blechám a klíšťatům
              - (S)-methopren potlačující vývoj vajíček a larev hmyzu, především blech.
             Patří mezi IGR (růstové inhibitory hmyzu), které omezují produkci vajíček a jejich následný
             vývoj.       
 
Důležité:  tento produkt obsahuje permethrin, vysoce toxický pro kočky!: nikdy neaplikovat přímo na kočky, zabránit kočce olizování přípravku.
 
2.  Jak produkt použít ?

-  Pro optimální výsledek je doporučeno ošetřit všechny místnosti bytu / domu. Difuzér  
            FRONTLINE PetCare umožňuje ošetřit plochu o velikosti 40 až 80 m2 . Může být potřeba několik difuzérů. Nevytváří skvrny, neulpívá a nezanechává nepříjemný zápach.
-  Zavřete okna a venkovní dveře.  Otevřete dveře skříní.
-  Přemístěte potraviny a kuchyňské náčiní nebo je pokryjte bavlněnou osuškou.
-  Přemístěte všechna zvířata a pečlivě zakryjte akvárium.
-  Umístěte difuzér svisle na vyvýšené místo (např. stolička umístěná ve středu prostoru určenému k ošetření). Zmáčkněte vrubovanou výseč kruhové plastové krycí čepičky směrem dolů, tím dojde k zahájení difuze tryskou ve středové části plastové krycí čepičky.
-  Obsah difuzéru je zcela vypuštěn během několika minut. Nechte působit po dobu 4 hodin a potom otevřete okna a větrejte po dobu zhruba 30 minut.

Důležité: Účinek je bezprostřední a trvá po dobu 6 měsíců. Pokud je stupeň promoření prostředí, v němž napadená zvířata žijí, vysoký, je nezbytné následné ošetření takovéhoto prostředí opakovaně 2 – 3 krát (současně s ošetřením napadených zvířat a ostatních zvířat).
 
Pro zahájení difuze je nutno zamáčknout vrchní krycí čepičku dolů.
Difuze (po spuštění) trvá asi  2 minuty.
 
 3.  Měl bych přemístit rostliny? Pokud se týče potravin ve skříních ? ….
 
-  Ano, je nezbytné všechny živé tvory žijící v domácnosti přemístit ze zóny, která bude ošetřována : lidi, kočky, psy, ryby… Pokud to není možné, zakryjte akvárium kusem látky. Není nutné přemístit rostliny. Potraviny mají být přemístěny do ledničky nebo do uzavřené kuchyňské skříňky či komory (přípravek nepenetruje do uzavřených skříní).
 
4.  Je nějaké riziko, že přípravek zůstane  na kobercích, záclonách, pohovkách …
 
-  Ne, přípravek nezanechává skvrny, neulpívá. Není riziko pro vlněné koberce, závěsy (syntetické nebo s bavlnou), pohovky … Jemné tkaniny (hedvábí) je možné zakrýt bavlněnou látkou před použitím spreje.
 -  Je také možné provést test na velmi malé ploše.

5.  Usmrcuje difuzér kukly ? A co larvy ? 
 
-  Usmrcuje všechny larvy a jenom část kukel.
-  Kukly jsou nejodolnější stádia vývojového cyklu blech (žádné insekticidy, žádné IGR do nich nemohou penetrovat) a je potřeba několika ošetření v intervalech, aby došlo k jejich usmrcení a k přerušení cyklu (4 – 6 měsíců).
 
6. Pokud použijeme vysavač, dojde i k odstranění účinných látek produktu ?  Je potom přípravek  
     neúčinný ?
 
-  Ne, vysavač odstraní pouze drobné pevné částice (debris) a insekticidní molekuly zůstávají uchyceny na povrchu.
-  Účinné látky produktu zůstávají na zemi a mohou být aktivní po dlouhou dobu s výjimkou, pokud jsou uchyceny na drobných pevných částicích (debris). Je proto opravdu důležité vyčistit pokoj za použití vysavače před provedením ošetření difuzérem a aplikací spreje. Molekuly tak budou fixovány na povrch a ne na debris.
 
7.   Je preventivní aktivita po použití difuzéru dlouhodobější nebo je ošetření účinné pouze
      v den použití ?
 
-    Ano, perzistence přípravku umožňuje poskytovat dlouhodobé působení.
-    Tento difuzér poskytuje stálou aktivitu během 6 měsíců proti všemu lezoucímu hmyzu a larvám přebývajícím v podlahách, kobercích …
 
8.   Jak použít sprej ?
 
-   Platí stejná upozornění jako pro difuzér. Před použitím uzavřete místnost, přemístěte zvířata a akvárium buď rovněž přemístěte, nebo zakryjte. Sprejování provádějte ze vzdálenosti 20 cm tam, kde je obtížné ošetření za použití difuzéru: koberce, podlahy, polštářky, koše, židle a křesla, škvíry a otvory v podlaze, podstavce a rovněž sedačky a zavazadlový prostor v autě, garáž, podkrovní prostory. Sprejování jednoho ošetřovaného místa provádějte po dobu maximálně 3 sekund, s maximem provedení 30 sprejování na jednu místnost. Po aplikaci opusťte ošetřenou místnost a počkejte asi 30 minut, než prostor následně vyvětráte.
 
9.  Jaká je výhoda spreje oproti difuzéru ?
 
-   Umožňuje aplikaci  insekticidů usmrcujících larvy v místech, které je obtížné ošetřovat pomocí difuzéru (pod pohovkami, polštáře, na tlustých kobercích, kolem podstavců, ve skříních, kde se často může pohybovat kočka, v autě, …).
 
10.  V kterých případech bychom měli použít sprej nebo difuzér nebo oba ?
 
-   Oba produkty se vzájemně doplňují a mají stejné složení. Difuzér poskytuje větší rozsah pokrytí, ale s menší precizností. Sprej pokrývá dokonaleji menší zóny.
-    Doporučuje se začít se sprejem a potom aktivovat difuzér(y), po ošetření opustit prostor na dobu 4 hodin a zamezit rovněž vniknutí zvířat dovnitř.

Doplňkové parametry

Kategorie: ANTIPARAZITIKA
Hmotnost: 0.142 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: