Novinky

Soutěž o dálniční známku

Pravidla spotřebitelské soutěže „Soutěž o dálniční známku“

Kateřina Říhová pro své zákazníky připravila spotřebitelskou soutěž. Smyslem akce je zajistit zákazníkům i potencionálním zákazníkům možnost zúčastnit se jednoduché soutěže se zajímavou cenou. K úspěchu v soutěži je potřeba nakoupit vybrané zboží v min hodnotě 400,-bez dopravy.

Provozovatel a organizátor: Provozovatelem a organizátorem soutěže je společnost Kateřina Říhová 

 Místo a termín konání soutěže: Soutěž probíhá na území České republiky v době od 1.12. 2018,  do 15. 1. 2019, (dále jen „doba konání soutěže“). 

 Podmínky účasti v soutěži: Účastníkem soutěže se může stát fyzická osoba starší 18 let při splnění veškerých podmínek účasti v Soutěži stanovených těmito pravidly (dále jen „účastník soutěže“).

Do soutěže se účastník soutěže zapojí tak, že nakoupí v min. hodnotě 400,- bez dopravy na webu www.spokojene-zviratko.cz

Do soutěže budou zařazeny pouze ty objednávky, které byly doručeny do soutěže v době trvání soutěže. Formuláře doručené do soutěže před zahájením soutěže nebo po jejím ukončení nebudou do soutěže zařazeny.

 

 Průběh soutěže a určení výherců:

Pro zjištění nároku na výhru a veškeré související úkony bude jako identifikace účastníka soutěže použito dat uvedených účastníkem soutěže v jeho objednávce. Pořadatel nepřebírá odpovědnost za nesprávné údaje účastníka soutěže. 

Výherce bude určen slosováním, na jehož konci bude náhodně určen 1 výherce. Výsledky soutěže spokojene-zviratko.cz zveřejní na Instagramu ,Facebooku a po telefonu. Údaje o výherci budou uvedeny v rozsahu jméno, příjmení a výhra. 

V případě výhry bude účastník soutěže kontaktován přes telefonní hovor. Jestliže nebude výherce reagovat na zprávy do 19.1.2019 nebo nedodá adresu, na kterou má pořadatel výhru zaslat, bude vybrán náhradník a nárok prvního výherce na výhru zaniká. Místo a čas předání výhry s výhercem bude domluveno individuálně. Doručení výhry je pro výherce zdarma. 

 

Předání výher: Oznámení o výhře bude výherci oznámeno přes telefonní hovor a bude zmíněn na Instagramu a Facebooku pod soutěžním příspěvkem a to nejpozději do 15.1.2019. Výhra bude tomuto výherci odeslána na adresu výherce. Předání výhry je podmíněno podpisem předávacího protokolu. 

Pořadatel si vyhrazuje právo zaslat výherci výhru do 60 dní ode dne ukončení soutěže. Nebude-li ze strany výherce poskytnuta součinnost pro předání výhry do 7 dnů ode dne, kdy byl o ni pořadatelem požádán, nárok výherce na výhru zaniká, a to bez nároku na jakoukoli kompenzaci. O míře součinnosti u jednotlivých výher rozhoduje pořadatel v závislosti na typu výhry. V případě, že výherce písemně odmítne výhru od pořadatele převzít, resp. nepřevezme od provozovatele doručovací služby zásilku s výhrou, nárok výherce na výhru zaniká.

 

Provozovatel soutěže nepřebírá žádnou odpovědnost za nedoručení výhry způsobené jinými subjekty či skutečnostmi nezaviněnými provozovatelem. Zákazník je povinen zkontrolovat, zda není zásilka poškozená.

 

Obecná pravidla: Ze soutěže jsou automaticky vyloučeni všichni zaměstnanci společnosti spokojene-zviratko.cz a jejich rodinní příslušníci. Účastník soutěže bude ze soutěže vyloučen, pokud poruší pravidla soutěže.

Vytvořením objednávky s vybraným zbožím účastník soutěže současně uděluje provozovateli souhlas s účastí v soutěži, souhlas s pravidly a souhlas k použití jeho osobních údajů a osobnostních prvků.  Výhru nelze vyplatit v penězích, ani vyměnit za jiné plnění. Na výhru se nevztahuje záruka (záruka se vztahuje pouze na prodanou věc). 

O reklamacích, stížnostech či námitkách účastníků soutěže rozhoduje s konečnou platností provozovatel. Provozovatel si vyhrazuje právo kdykoli pozměnit nebo upravit pravidla či soutěž zkrátit, prodloužit, změnit nebo zrušit, a to bez udání důvodů a stanovení náhrady. Znění pravidel je uveřejněno na www.spokojene-zviratko.cz Pro případ, že se účastník soutěže stane výhercem, uděluje provozovateli odesláním objednávky  souhlas k bezplatnému užití jeho jména a příjmení, adresy (pouze v rozsahu názvu obce a státu) a fotografie k reklamním a propagačním účelům provozovatele na webových stránkách www.spokojene-zviratko.cz a sociálních sítích společnosti spokojene-zviratko.cz

 

 

 

 

Výhry V soutěži je následující výhra: 

1x dálniční známka pro rok 2019

Jak pečovat o zvířata v úporných vedrech

Jak pečovat o zvířata v úporných vedrech

 

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i příjemné chvíle strávené na dovolené. Aby byly tyto chvíle příjemné i pro vaše domácí či hospodářská zvířata, přinášíme vám několik rad.

 

Domácí mazlíčci

 

Vysoké teploty mohou zvířatům škodit, pokud je před vysokými teplotami a spalujícími slunečními paprsky dostatečně nechráníte. Psi jsou zvířata, která se v naší společnosti pohybují nejčastěji. Chodí s námi na procházky, jsou v kotci na zahradě. Dávejte mu často čistou vodu na pití, zajistěte mu dostatečný stín v kotci. Chodíte-li na procházky, omezte je na brzké ráno či na večer. To samé platí i pro kočky, které vám dělají společnost doma či na zahradě. Nenechávejte zvířatům zteplat vodu. Rychle se kazí a chutnat jim nebude. Rozhodně psa nenuťte k aktivitám v horku sportovat, aby nedošlo k jeho přehřátí. Můžete mu dopřát koupel v řece či rybníku. Nezapomeňte ani na obojek proti klíšťatům a blechám. Jedete-li na dovolenou, nikdy nenechávejte psa v přehřátém automobilu.

 

Hospodářská zvířata

Chováte-li hospodářská zvířata, pak jistě víte, že i je trápí horké letní dny. Zvířata na pastvě by měla mít dostatečný stín v podobě přístřešku, salaše, případně dostatek stromů okolo ohrady. Během největšího horka si lehnou do stínu a spokojeně budou přežvykovat. U všech těchto zvířat rovněž nezapomínejte na dostatek vody. Chováte-li koně či ovce venku, pořiďte jim alespoň plachtový přístřešek, kde se mohou ukrýt před největším sluníčkem. Co se týče koz, některé si v horku libují, další budou nespokojené. Každé zvíře je jiné, s tím je třeba počítat.  Rovněž můžete svá zvířata chránit před otravným hmyzem, ať už jde o psa, prase či koně. Existuje celá řada odpuzovačů hmyzu pro tato zvířata. Na koně si můžete pořídit speciální deky, které nepropouští UV záření a jsou chráněni před mouchami a komáry.

Nejběžnější ektoparazité u nás
KOČKA, PES , DROBNÍ SAVCI
Ektoparazit je vnější cizopasník, který žije na povrchu těla jiného organismu, tzv. hostitele. Mezi nejčastěji se vyskytující vnější parazity psů patří klíšťata, blechy, vši, všenky a komáři. Kočky trpí napadením především klíšťaty a blechami.

Klíště

V našem zeměpisném pásmu se nejčastěji vyskytuje klíště obecné, a to od jara do podzimu, s maximálním výskytem v květnu až září s tím, že nejvíce aktivní jsou na začátku a konci tohoto období. Klíště dokáže přežít bez potravy déle než rok a při sání zvětší svůj objem až 200x. Jedna samička naklade 2 500 až 4 000 vajíček! Klíšťata způsobují v místě přichycení zánětlivou reakci. Při silném napadení mohou toxiny ze slin klíštěte způsobit klíšťovou paralýzu. Klíšťata jsou také přenašeči virových, bakteriálních a parazitárních nemocí, např. lymské boreliózy a virové klíšťové encefalitidy. Zajímavým faktem je, že klíšťata infikovaná boreliemi jsou odolnější vůči nepříznivým podmínkám a mají větší energetické zásoby.

Blecha

Blecha je drobný hmyz o velikosti 3-4 mm. Samička naklade denně až 50 vajíček. Dospělé blechy se živí krví a bez potravy vydrží až 6 měsíců. Hlavním původcem zablešení, a to 98 % případů, je blecha kočičí. Blecha psí je vzácnější, ale snadněji přechází na člověka. Největším problémem při napadení blechami je alergická reakce na pokožce způsobená alergeny z bleších slin. Nejčastěji se svědivá ložiska u psů vyskytují v oblasti zad a kořene ocasu, na nohách, břichu, ve slabinách a na krku. Kočky bývají nejvíce postiženy v oblasti krku. Blecha může být mezihostitelem tasemnice, která se po pozření nakažené blechy usídlí v těle zvířete. Blecha bývá nositelem bakterií Bartonella hensalae, Salmonela spp., Staphylococcus spp. a Clostridium tetani.

Veš, Všenka

Světležlutá všenka psí se živí odlupujícími se částečkami kůže. Nesaje krev. Veš psí je bílá a saje krev. Ani jeden druh není přenosný na člověka nebo kočku. Dospělé vši se pohybují na povrchu kůže a způsobují intenzivní dráždění, pes se škrábe, čímž si může přivodit poranění kůže.

Komár

U nás žije více než 50 druhů komárů, aktivní jsou zejména v podvečer a před bouří v letních měsících. Samičky se živí krví savců i ptáků a mohou být přenašeči srdeční a podkožní červivosti (dirofilariózy). Samečci se živí rostlinnými šťávami.